تاریخ ارسال:د, 1394/06/30 - 23:34 شناسه: 50

روش فیش برداری و پیدا کردن موضوعات

آموزش منبر

روش فیش برداری و پیدا کردن موضوعات از فیش‌های برداشته شده؟

 حجت الاسلام والمسلمین رفیعی (انتفال تجارب منبر , مدرسه فیضیه 1394)

یک آقایی من را توی ماشین دید گفت من یک گونی فیش دارم یک منبر هم نمی‌توانم بروم شما چطور منبر می‌روید.

دست کردم جیبم گفتم ببین این فیش‌های من است گفتم چه جوری گفتم یک کاغذ (آ۵) نصف (آ ۴) اینطوری تا می‌زنم بالایش نوشته‌ام این البته موضوعش دعای امام زمان (عج) است سَدِّدْ أَلْسِنَتَنَا بِالصَّوَابِ[۳۶] مثلا بالایش نوشته‌ام آرامش کنارش نوشتم ۹۳ یعنی سال ۹۳ تهیه شد آن وقت از همنی بالا آیات و روایات را نوشته ام برای آرامش بنده ۱۰ تا فیش دارم آرامش ۱ الی آرامش ۱۰ امسال در مکه آقای قاضی عسگر فرمودند منبر بروید در یکی از هتل‌ها جمعیت هم خوب شد الحمدلله قبول کردم فکر هم نکرده بودم یک مرتبه گفتم از حسن عاقبت صحبت بکنم ۱۰ تا فیش آماده کردم بالای هر کدام نوشتم حسن عاقبت ۱ الی ۱۰ سال ۹۳ امسال هر چه می‌نویسم بالایش می‌نویسم ۹۴ البته فیش‌های من دو جور است قبل از منبر (آ ۴) است یک چیزهایی ذهنم می‌رسد کم و زیادش می‌کنم می‌آیم خانه وارد (آ ۵) می‌کنم و قبلی را پاره می‌کنم اینها حدود ۲۰ تا پوشه دکمه دار دارم مثلاً یک پوشه در رابطه با امام حسین (ع) ‌است حالا اگر فیش‌های مربوط به امام حسین (ع) زیاد شده می‌آیم می‌نویسم امام حسین ۹۳ و ۹۴ تا ۹۱ و ۹۲ هم فرق بکند. یک پوشه پیامبر اسلام، یک پوشه نوشته‌ام امام صادق(ع) تا امام عسگری (ع) یک پوشه هم امام زمان (عج).

ائمه بعضیهایش که مطالبش گسترده است یک پوشه مستقل مثل حضرت زهرا (س) موضوعات هم همین‌طور یک پوشه تفسیر یک پوشه دارم متفرقه یعنی در هیچ کدام این‌ها نمی‌گنجد مثل همین مثالی که برایتان زدم سخنرانی در جمع نانواها و پارکبان‌ها اینها را در همین پوشه متفرقه می‌گذارم. من با این فیش‌های بازاری موافق نیستم خودتان در کاغذهای (آ ۵) یا (آ ۴) تهیه کنید بعضی‌ها هم واردتر هستند و این فیشها را تبدیل به نرم افزار می‌کنند. این روش من جواب داده و سال‌ها است که دارم کار می‌کنم.

 

دیدگاه‌ها

بسم الله سلام کاری که دکتر رفیعی پیشنهاد دادند خوب است ولی یافتن دوباره فیشها مشکل است ولی استفاده از نرم افزار فیش نگار بسیار کار را آسان می کند و امکانات گسترده تری دارد و با یک جستجوی چند ثانیه ای فیش های چند سال پیش خود را در پیدا می کنید من از فیش نگار استفاده می کنم قسمت مخاطب هم دارد یعنی جداجدا برای هر فیش مشخص می کنی این فیش مال چه مخاطبی است و در مورد چه موضوعی است بینهایت موضوع می شود داد به یک فیش بعد منبع را اضافه می کنی و سپس مناسبت و .... شرکت نور نرم افزار فیش نگار را دارد
Fill in the blank.